Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Izstādes

07

jūl
2014

In Izstādes
Kalendārs
Notikumi

By zuo

Dmitrijs Ščelkonogovs “Atceroties Meksiku”, personālizstāde, eļļa, 12.-31.07.

On 07, jūl 2014 | In Izstādes, Kalendārs, Notikumi | By zuo

Šo sestdien atklāsim izstādi – Dmitrijs Ščelkonogovs “Atceroties Meksiku”. Par sevi mākslinieks saka: “Zīmēt es sāku vēl agrā bērnībā. Pāris gadus gāju Jūrmalas mākslas skolā, bet tolaik zīmēšana zaudēja
velmei spēlēt „kariņu” un futbolu ar draugiem piemājas pagalmā.
Vēlāk, skolā mani sūtīja piedalīties pilsētas zīmēšanas olimpiādēs un kādā no tām es pat ieguvu 2. vietu. Liekot roku uz sirds, varu teikt, ka zīmēšana tolaik mani neinteresēja nemaz.
Pēc skolas un tehnikuma pabeigšanas, bija mēģinājumi iestāties arhitektūras fakultātē, bet pat dažu gadu akadēmiskās zīmēšanas pamatu apgūšana nepalīdzēja man kļūt par arhitektūras studentu. Tam par vainu bija vāja ieinteresētība gan procesā, gan pašā rezultātā. Pēdējo gadu laikā esmu gleznojis pa vienai gleznai gadā, papildus nekur nepilnveidojot šīs iemaņas.Zīmīga priekš manis, izrādījās iepazīšanas ar Ilgvaru Zalānu, kurš uzskatāmi parādījis savu četru semināru laikā, ka jebkurai cilvēka rīcībai, ko virza vēlme izteikt savas iekšējās sajūtas makslā ir tiesības
saukties par mākslu, neatkarīgi no tā, kā to definē apkārt esošais kritiķu pūlis. Ar to viņš „atraisīja man rokas”.Otrs nozīmīgs cilvēks, kas iemācīja mani pielietot sakrātās dzīves laikā akadēmiskās zināšanas, ir Dmitrijs Ignatovičs. Viņš atklāja man klasiskā impresionisma pasauli.Tapat esmu pateicīgs visiem zīmēšanas skolotājiem, kurus esmu kādreiz sastapis: Antonam Vaivodam, Vilim Vizulim, Arnoldam Plaudim, Guntaram Gabranovam, Aleksandram Neberekutinam, Artūram Agadžaņanam.

Šobrīd es mīlu zīmēt. Gribu zīmēt visu un visus apkārt. Ļoti bieži nākas slepus fotografēt svešus cilvēkus, kas ir aizņemti ar savām ikdienas lietām un darbiem, lai jau uz šīs bildes pamata gleznieciski attēlotu man apkārt esošās dzīves ainu.

Izstāde „Atceroties Meksiku” ir mēģinājums attēlot kultūru, parasto cilvēku ikdienas dzīvi, pārsteidzošu dabu un šīs brīnišķīgās valsts vēsturiskos noslēpumus. Es mīlu Meksiku un gribu lai jūs arī tajā iemīlētos.”

plakats mexico