Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Izstādes

14

feb
2013

In Izstādes
Kalendārs

By zuo

Sabīne Moore, personālizstāde “Salem”

On 14, feb 2013 | In Izstādes, Kalendārs | By zuo

Galerijā “Zīmulis un ota” 16.februāra vakarā tika atklāta jaunās mākslinieces Sabīnes Moores personālizstāde Salem. Izstādes atklāšanā viesiem bija iespēja, ne tikai aplūkot gleznas, bet arī baudit mākslinieces muzikālā projekta Kroffork performanci.

“Pēc tam, kad pop-up galerijas “ikrs” logā Berga bazārā decembrī izliktais, manis uzgleznotais melnais kaķis, piesaistīja tik daudz uzmanības, man radās interese par šo fenomenu, kāpēc cilvēkiem patīk melni kaķi. Man melnais kaķis saistās ar bērnības TV seriālu Sabrina pusaugu burve. Kā jau raganai Sabrinai bija melns kaķis vārdā Salem. Vārds Salem cēlies no Amerikas pilsētiņas nosaukuma, kurā notikušas masveida raganu medības. Man patika iejusties pusaudžu raganas/burves Sabrinas tēlā un Sabrinas kaķis bija gudrs, gādīgs, mazliet cinisks un egoistisks, laisks, kā jau kaķis, un neatsverams padomdevējs. Es pat uzmeklēju veco seriālu youtube un paskatījos vēlreiz,” par iemeslu gleznu tapšanai stāsta Sabīne Moore.

Šīs izstādes gleznās melnā kaķa tēma ir kaķu “portreti”, pie tam tumšs kažoks ir raksturīgs dažādām šķirnēm. Kaķu spožā melnā spalva piešķir tiem īpašu eleganci, izsmalcinātību un zināmu noslēpumainību. Kaķu mīlīgums kontrastē ar melno kaķu simbolu un tēla vēsturi.

Izstādē redzamie darbi, tapuši 2012. gada decembrī un 2013. gada janvārī, tie ir gleznoti dažādos atšķirīgos stilos. Katrs no kaķiem ir pielāgots konkrētajam gleznas lielumam, un radīta “vide”, kurā kaķim jādzīvo.

Ir mīti par krāsainiem kaķiem, melnbaltiem, un pilnīgi baltiem un bieži tie ir pretrunīgi. Izstādē ir viens balts kaķis un ticējums šajā sakarā ir tāds, ka balts kaķis ir nelabvēlīgs ļauniem ļaudīm, bet sargā labos.

Sabīne Moore ir dzimusi 1990.gadā, Rīgā. Beigusi JRRMV, šobrīd studē Latvijas mākslas akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļā.

Izstāde apskatāma galerijā “Zīmulis un ota”, Skolas 18, līdz 27.februārim.

Tīmekļos: www.njau.tumblr.com
www.sabinemoore.lv

Tags | , ,