Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Kalendārs

05

jūl
2013

In Kalendārs

By admin

“Pārvērtība”, Radmilas Fiļimonovas personālizstāde 8.-31.jūlijs

On 05, jūl 2013 | In Kalendārs | By admin

“Pārvērtība” ir Radmilas Fiļimonovas (1984) pirmā personālizstāde, kas ļauj iepazīties ar viņas daudzpusīgo pieeju radošajam procesam. Māksliniece pārsteidz ar stilu un tēmu dažādību. Reālistiskajā manierē gleznotie darbi ir izjusti un smalki. Šī izstāde ir izaicinājums pašai autorei, jo pēdējos gados viņa vairāk strādājusi uz lieliem audekliem ar abstraktām kompozīcijām.

Jaunajos darbos vairāk ir redzama interese par objektu dabīgo attēlošanu. 2013.gadā ir tapis lielākais darbu skaits un ir manāma strauja attīstība tehniskajā izpildījumā. Tāpēc darbu skate ir nosaukta par „Pārvērtību”, taču šis vārds slēpj sevī arī vārdu spēli, jo māksliniece vēlas runāt ar skatītājiem par vērtībām – savu pilsētu, dabu un izcelt skaisto lietu vienkāršību, kas negūst pienācīgu (no)vērtējumu ikdienas steigā.

Skatoties uz Radmilas gleznām vairumam cilvēku rodas iespaids, ka viņa ir ieguvusi augstāko izglītību mākslas jomā. Lai arī tas varētu izklausīties dīvaini, autore ir studējusi vadību zinības. Radošā puse vienmēr ir attīstījusies paralēli pašmācības ceļā, kā arī vairākus gadus apmeklējot neformālas mācību iestādes – zīmēšanas un interjera dizaina kursus, LNMM izglītības programmu, grafikas darbnīcu u.c. Gadiem ilgi māksliniece ir iedvesmojusies no tādiem pasaulslaveniem meistariem, kā Dž.Polloks, M.Rotko, un vietējiem – Ģ.Muižnieks, R.Pinnis utt.